Pohádky jsou naše budoucnost..

4. června 2011 v 8:39 | Lissa Dragomir |  Fiction
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak jsou pro nbás důležité? Jak je pro nás důležité je znát? Možná se Vám to nezdá, ale kde bychom v současnosti asi byli? Jsou to oddychové chvilky a hlavně ponaučné příběhy. Lidé potřebují znát pohádky, protože jinak bychom nebyli tam kde jsme. Pohádky musí být součástí naší budoucnosti, stejně tak jako byli součástí minulosti a teď i přítomnosti. V pohádkách je přesně vytyčeno dobro a zlo. Nikdo nehraje na dvě strany, každý hraje na tu svou, svou stranu kterou si zvolil nebo na stranu, kde je jeho rodina a přátelé. Představte si třeba pohádku, která je teď v kinech - Čertova nevěsta. Je to o královně, která by byla ochotna udělat cokoli proto aby měla dítě, klidně i uzavřít smlouvu se samotným peklem. Dále si myslím, že stojí za zmínku jedna z vánočních pohádek, Kouzla králů. Je to pohádka, o dvou královstvích, mezi dobrým a zlým a je jedině na Tadeášovi, jestli princezna Mariana bude žít, nebo bude navěky zakleta. Tyto dvě pohádky patří spíše mezi ty moderní. Avšak, ou když se řekne to téma klasické české pohádky, tak kterou si vyberete. Já osobně asi ty dvě nejznámější - Tři oříšky pro Popelku a Ať žijí duchové. Pak lidé mají rádi černobílou, starou, ale podle nich krásnou Pyšnou princeznu či snad Šíleně smutnou princeznu. Já sama si osobně myslím, že české pohádky, jsou nejkrásnější ze všech. Ty americké stláskaniny, kterým říkají pohádky.?
Můj názor je takový, že se asi každý v pohádkách najde, každý tam ztělesňuje nějakou postavu, která tam má místo a je tam důležitá. Je to jako na naší planetě, každý tu má svůj prostor a planeta by vypadala jinak, kdyby tu třeba nebyl někdo z těch kdo tu jsou.
Co by mělo být v typické české pohádce? Ptáte se? Čerti, princezna, nějaké to zlo..
V dnešní době posloucháme příběhy od našich babiček, dědečků, čteme z tlustých zaprášených knih, koukáme se na ně v televizi. Jsou to příběhy, které napsali někteří autoři i před několika desítkami let, a čím jsou starší, tím jsou hezčí, pravdivější a dokonalejší, protože naše republika, je pro pohádky jako ráj, jako stvořená.
Važme si pohádek, protože jsou naše budoucnost.. Typické české pohádky jsou naše bohatství, bohatství, které nemá nikdo na světě..
Kde bychom byli bez nich? To ony nás poučují, a říkají nám jak to opravdu je, i když.. Svět není pohádka..
..Lissa..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Introverted Introverted | E-mail | Web | 4. června 2011 v 9:26 | Reagovat

To je pravda.. Jak by to asi vypadalo bez pohádek? Nevím, myslím že svět by o hodně přišel..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama